Mokyklos naujienos

                                         *****

              Anglų kalbos žaidimas

                  „Smart and Quick“

      Sausio 26 d. 4 klasės moksleivių komanda dalyvavo rajono pradinių klasių moksleivių edukaciniame žaidime „Smart and Quick“. Konkurse dalyvavo 15 rajono mokyklų komandų. Komandos turėjo aplankyti 15 postų su skirtingomis užduotimis, laiko limitas poste – 3 minutės. Mūsų mokyklos komanda „Supers Stars“ užėmė garbingą 3 vietą. Džiaugiamės, didžiuojamės ir dėkojame 4 klasės moksleiviams: Ugnei Kazragytei, Ugnei Griciūtei, Domantui Navickui, Benui Starovoitovui ir Saulei Ragovenko-Bilertaitei už parodytas žinias ir sumanumą.

  Nuotraukos                         Pradinių klasių mokytoja Aušra Strakšienė

                                            ***** 

                              ŠIMTMEČIO DOVANA     

       Iki valstybės atkūrimo šimtmečio likus 21 dienai, Slengių mokykla-daugiafunkcis centras sulaukė ypatingos šimtemečio dovanos. Labdaros paramos fondas „Švieskime vaikus“ padovanojo dizainerio Juozo Statkevičiaus sukurtus, šiuolaikiškus, stilizuotus tautinius kostiumus.  Dešimt mergaičių ir dešimt berniukų pasipuoš Žemaitijos regiono tautiniais kostiumais.  

„Su didžiausiu malonumu kūriau vaikams, kurie tik pradeda kūrybingą pažintį su valstybe, jos istorija, tradicijomis ir pilietiškumu“, - sakė J. Statkevičius.

Nuoširdžiai dėkojame labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“, dizaineriui Juozui Statkevičiui bei savanoriams, perdavusiems šią ypatingą dovaną.

                                           *****

 LIETUVOS MOKYKLŲ ŽAIDYNIŲ PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ RAJONINĖS KVADRATO VARŽYBOS     

             Lapkričio 28 d. Vėžaičių pagrindinėje mokykloje vyko Klaipėdos rajono kaimo mokyklų pradinių klasių moksleivių kvadrato varžybos, kuriose dalyvavo ir mūsų mokyklos 3–4 klasių moksleivių komanda. Vaikai kovėsi negailėdami jėgų, išėjo į pusfinalį, tačiau sėkmė šį kartą buvo varžovų pusėje. Nepaisant visko, sugebėjome užimti 4 vietą iš 6 galimų. Džiaugiamės ir dėkojame moksleiviams: Dominykui Balčyčiui, Gerardui Gutauskui, Domantui Navickui, Eimantui Mencleriui, Benui Starovoitovui, Ugnei Griciūtei, Paulai Liniauskaitei, Saulei Ragovenko-Bilertaitei, Urtei Švenčionytei, Kamilei Matulevičiūtei.

Daugiau informacijos apie varžybas galite rasti čia: http://mano-gargzdai.lt/component/k2/item/12757-atkakliose-moksleivi-kvadrato-varzybose-pergal-svente-ketvergiskiai-fotogalerija

Nuotraukos                                                                       Pradinių klasių mokytoja Aušra Strakšienė

                                                     *****

                „TAUTINĖ TOLERANCIJA – KELIAS Į ŽMONIJOS ŽMOGAUS GIMIMĄ“

                Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Mūsų mokykloje ši diena buvo paminėta kiek kitaip. Šiais metais tolerancijos dienos simbolis buvo „tautų rankos“, tad vaikai kartu su etikos ir tikybos mokytojomis taip pat karpė spalvotas rankutes ir jomis puošė mokyklos erdves, visi kartu žiūrėjo animacinį filmuką „Bjaurusis ančiukas“. Vėliau vaikai ruošėsi ir dalyvavo pirmąkart rengiamame „Tolerancijos stilių ir šukuosenų šou“. Nuotaika buvo puiki, modeliai podiumu žingsniavo drąsiai, kostiumai kruopščiai parinkti ir apgalvoti. Šou stebėjo ir vertino kompetentinga komisija, kuri išrinko pačius pačiausius modeliukus. Pasak komisijos vertinti buvo nepaprastai sunku , nes visi dalyviai buvo pasiruošę, žengė podiumu nebijodami, buvo linksmi, išradingi. Kol komisija skaičiavo balus, vaikai buvo pakviesti į diskoteką. Vaikai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

 Nuotraukos                         Pradinių klasių mokytoja Edita Latakienė          

                                                          *****

      KUPRINIŲ SVĖRIMO AKCIJA

Slengių mokykloje-daugiafunkciame centre vykdyta kuprinių svėrimo akcija. Akcijos metu buvo pasverti 1−4 klasių mokiniai ir jų kuprinės. Akcijos tikslas – atkreipti mokinių ir tėvų dėmesį į mokyklinių kuprinių svorį, turinį bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai. Sunkesnės nei 10 procentų vaiko svorio kuprinės nešiojimas sukelia nugaros skausmus, skatina stuburo iškrypimą ir netaisyklingą laikyseną.

Akcijos metu buvo pasvertos 70 mokinių kuprinės. Rezultatai parodė, jog didžiosios daugumos – 84 proc. (59) akcijoje dalyvavusių mokinių kuprinės svėrė 10–15 proc. kūno svorio t.y. optimaliai. 16 proc. (11) kuprinių buvo per sunkios, viršijo normą (daugiau nei 15 proc. kūno svorio). Beje svarbu atkreipti dėmesį, kad tokias kuprines (daugiau 15 proc. kūno svorio) turėjo jauniausieji akcijos dalyviai – pirmos ir antros klasės mokiniai. Akcijos metu mokiniams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė papasakojo kaip tinkamai nešioti kuprinę, išdalino atmintines „Mokyklinė kuprinė“ su vaiko, kuprinės svėrimo rezultatais, su patarimais, kokia turi būti mokyklinė kuprinė, kad ji nežalotų vaikų, būtų praktiška, patogi bei saugi.

Rekomendacijos kuprinės nešiojimui:

 • Visada kuprinės diržus užsidėkite ant abiejų pečių. Nešiojant kuprinę ant vieno peties, gali iškrypti stuburas, persitempti raumenys;
 • Nešiojamos kuprinės apačia neturi būti žemiau mokinio juosmens;
 • Sunkiausius daiktus dėkite į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros (dėl tolygaus svorio pasiskirstymo);
 • Kasdien peržiūrėkite kuprinės turinį ir susidėkite tik tai dienai reikalingus daiktus;
 • Jei vaikui kuprinė yra per sunki, ji verčia lenktis į priekį. Kadangi stuburas nėra prisitaikęs prie tokios padėties, neteisingo kuprinės nešiojimo pasekmes galima jausti visą gyvenimą;
 • Jei vaikas jaučia nugaros skausmą ar diskomfortą, būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją.
 • Į mokyklą daiktus reikia neštis tik mokyklinėje kuprinėje.

                                  Mokyklinių kuprinių specialieji sveikatos saugos reikalavimai (HN 41:2016):

 • Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai.
 • Mokyklinės kuprinės turi turėti formą išlaikančią nugarėlę ir pakietintą korpusą.
 • Mokyklinės kuprinės turi būti su diržais ir rankenėlėmis.
 • Mokyklinių kuprinių diržų ilgis turi būti reguliuojamas.
 • Mokyklinių kuprinių diržų plotis 40–45 cm atstumu nuo diržų tvirtinimo vietos prie kuprinės viršutinės dalies turi būti 3,5–4,0 cm, kitose dalyse – ne mažesnis kaip 2,0–2,5 cm.
 • Mokyklinių kuprinių svoris, išskyrus kuprines su ratukais, turi būti: pradinių klasių moksleivių kuprinių – ne didesnis kaip 700 g, vyresniųjų klasių moksleivių kuprinių – ne didesnis kaip 1 000 g.

                            Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilija Veiverė                                                                                                          

                                                             *****

                   NETRADICINĖ KARJEROS UGDYMO DIENA                                                     „MATUOJUOSI PROFESIJĄ“

        Ar kada kyla klausimas kaip elgtumėtės kilus gaisrui? Kokie jausmai užplūstų? Ką darytumėte? Lapkričio 10 d. Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai turėjo progą tai apgalvoti. Profesijų dienos metu, svečiuose sulaukėme civilinės saugos specialistų. Vaikams jie pristatė savo specialybę ir priminė – ką reikėtų daryti išgirdus priešgaisrinę sireną, pastebėjus dūmus ar ugnį. Visas žinias panaudojome ir praktiškai, pareigūnai mokykloje paleido netikrus dūmus, tada pasigirdus sirenai visi stengėsi kuo ramiau palikti mokyklos patalpas. Netrukus sulaukėme ugniagesių pagalbos, jie patikrino ar mokykloje saugu ir nėra likę nei vieno vaiko. Tada visi galėjo apžiūrėti gaisrinių automobilius, vandens žarnas ir kitą įrangą.

Vaikai turėjo galimybę išsamiau sužinoti ir apie policininkų kasdienybę, užduoti juos dominančius klausimus. Mokiniams buvo pristatytas policijos tyrėjo lagaminas, su įvairiausiomis jo priemonėmis. Pareigūnė pristatė ne tik įvairius pėdsakų žymeklius, liniuotes, bet ir pademonstravo, kaip paimami pirštų antspaudai.

Viešnios iš „Pegasiuko mokyklėlės“ pristatė dar daugiau įvairių profesijų. Visi aktyviai dalyvavo žaidimuose apie profesijas. Daug sužinojo apie rašytojo kasdienybę. Profesijų dienos pabaigoje mokiniai buvo apdovanoti užrašų knygelėmis, kuriose galbūt nuguls mintys apie šiandien išgirstą ir gyvai pamatytą svajonių profesiją.

Nuoširdžiai dėkojame už nuoširdžias šypsenas ir pagalbą Klaipėdos APGV civilinės saugos skyriaus vyr. specialistei Ingridai Zubienei, Klaipėdos APGV, Gargždų PGT vyr. specialistui Arūnui Armaliui ir vyr. inspektoriui Kęstučiui Sadauskui. Taip pat dėkojame Klaipėdos rajono bendruomenės pareigūnei Rasai Jonauskaitei, kuri puikiai moka sudominti vaikus ir uždegti norą svajoti apie pareigūno profesiją. Nuoširdžiausios padėkos knygyno „Pegasas“ darbuotojoms Ritai Jaugienei ir Daivai Miliuvienei už puikiai vaikų praleistą laiką jų pamokėlėse. 

 Dienos įspūdžiai                                                             Pradinių klasių mokytoja Viktorija Černauskaitė 

                                                  *****

        LAPKRIČIO 8-OJI - EUROPOS SVEIKOS MITYBOS DIENA

   

       Dažnai girdime, kad sveikata – mūsų brangiausias turtas, tačiau dažniausiai apie ją susimąstome iškilus tam tikroms sveikatos problemoms. Siekiant atkreipti dėmesį į sveikatai palankią mitybą, lapkričio 8 ir 10 dienomis, Ginduliuose ir Slengiuose, buvo organizuoti Europos sveikos mitybos dienos renginiai. Šia iniciatyva buvo siekiama atkreipti vaikų dėmesį į vitaminų ir mineralų svarbą. Vaikams buvo pristatyti įvairūs vitaminai, aptarta, kur juos galime rasti ir kuo jie yra naudingi. Auklėtojos ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė suvaidino trumpą spektakliuką „Vitaminų maištas“. Jame buvo parodyta, kas atsitinka, kai vaikai nevalgo maisto produktų, kurie yra naudingi mūsų sveikatai. Vėliau, vaikai susėdo prie stalų ir iš įvairių vaisių ir daržovių gabaliukų dėliojo nuotaikingus paveikslėlius. Renginio pabaigoje, darėme parodėlę, apžiūrėjome vieni kitų darbelius ir skanavome įvairių vaisių ir daržovių gabaliukus. Renginiai vaikams labai patiko, suteikė daug gerų emocijų, bei naujų žinių.

 Nuotraukos                                                         Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilija Veiverė

                                                                   *****

 AKCIJA ,,PADOVANOK DARŽOVIŲ MIŠKO ŽVĖRELIAMS“              

Lapkričio 7 d. Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro antrokai vyko į mišką. Išvykoje mokiniai turėjo tikslą, padovanoti daržovių miško žvėreliams. Vakai puikiai žino, kad žvėreliais reikia pasirūpinti šaltuoju metų laiku.

DĖKOJAME VIESIEMS PRISIDĖJUSIEMS PRIE AKCIJOS!

 Nuotraukos                                                                  Pradinio ugdymo mokytoja Giedrė Neverauskaitė

                                                                       *****

     Išsipildymo akcijos įkvėpti jau trečius metus prisijungiame prie iniciatyvos „Pyragų diena“. Lapkričio 6 dieną visa mokykla-daugiafunkcis centras kvepėjo gardžiais mamų, tėčių, senelių ruoštais kepiniais. Akcijos tiklsas - vaišinantis pyragais, aukoti pinigėlius kilniam tikslui. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios gerumo akcijos. Akcijos metu surinkta 273,13 Eur., kurie bus skirti Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namams. 

Nuotraukos                                         AČIŪ UŽ JŪSŲ GERUMĄ!                                                     

                                                                 *****

         KETVIRTOKIŲ DEBIUTAS GAMTAMOKSLINĖJE KONFERENCIJOJE

Spalio 30 d., 4 klasės moksleivės Paula Liniauskaitė ir Greta Pociūtė, kartu su mokytoja A. Strakšiene, dalyvavo Kretingos M. Daujoto pagrindinės mokyklos organizuotoje respublikinėje gamtamokslinėje praktinėje konferencijoje „Jaunųjų tyrėjų laboratorija“. Moksleivės pristatė atliktą eksperimentą „Stebuklingas tirpalas“. Konferencijos metu buvo demonstruojami įvairiausi tiriamieji darbai, vaikai dalinosi patirtimi, patys atliko įvairius eksperimentus. Konferencijoje dalyvavę mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir ekskursija į Kretingos žiemos sodą.

 Akimirkos                                                                                    Pradinių klasių mokytoja Aušra Strakšienė        

                                              *****

 Spalio 27-oji atšvaitų diena

         1–4 klasių mokiniai prisiminė atšvaitų segėjimo taisykles. Siekdami mokytis saugioje mokykloje, mokiniai kartu su mokytojomis, apjuosė šalia kelio augančius medžius, šviesą atspindinčiomis juostomis. Taip visai bendruomenei parodydami, kad žmonės be atšvaitų, kaip ir medžiai yra nematomi.

  BŪK BUDRUS, BŪK ATSARGUS IR SVEIKAS GRĮŠI Į NAMUS!

                                                   *****

Spalio 27-ąją pradinių klasių mokiniai „Rudenėlio žingsniais“ iškeliavo į atostogas.

             Netradicinės dienos metu vaikai išbandė savo jėgas viktorinoje. Kūrė rudeninę skrybėlę. Prisiminė lietuvių liaudies šokius ir žaidimus. Gamino ir ragavo rudens gėrybių salotas. Dienos puošmena tapo rudens gėrybių mandala.

Dienos įspūdžiai                                                                                            Pradinių klasių mokytojos

                                                     *****

                        RUDENS ŠVENTĖ „DUONUTĖS KELIAS“

Spalio 27-ąją darželyje vyko Rudens šventė „Duonutės kelias“. Bobutė, senelis ir lietuvaitė papasakojo vaikams koks ilgas duonos kelias – nuo rugio pasėjimo iki iškeptos duonutės ragavimo.

   Šventės metu vaikai šoko lietuvių liaudies ratelius, dainavo daineles, deklamavo eilėraščius, minė mįsles apie duonutę. „Spalviukų“ grupės ugdytiniai vaidino spektakliuką „Pagrandukas“.

  Dėkoju „Spalviukų“ grupės auklėtojoms, meninio ugdymo vadovei Kristinai ir kitoms pedagogėms prisidėjusioms prie šventės organizavimo.

Akimirkos                                                                                                      Auklėtoja Diana Stonkienė                                    

                                                      *****

Šių metų, spalio 23–25 dienomis vyko mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“.

Šiais metais Slengių mokyklą-daugiafunkcį centrą atstovavo 2 komandos savo amžiaus grupėse. Priešmokyklinio ugdymo amžiaus grupėje varžėsi Gvidas Bičkauskas, Joris Danielevičius, Povilas Butkus, Leticija Gutauskaitė ir Austėja Kazragytė. 1–4 klasių komandą sudarė Domantas Navickas, Paula Liniauskaitė, Saule Ragovenko-Bilertaitė, Ugnė Kazragytė ir Paulius Stirbys. Priešmokyklinės grupės vaikus į konkursą lydėjo jų auklėtoja Ingrida Simonavičienė, o mokinius – jų mokytoja Aušra Strakšienė kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Vilija Veivere.

Vaikai dalyvavo 2 estafetėse, atsakinėjo į klausimus sveikos gyvensenos tema, atliko logines užduotis. Komandų kapitonai gavo individualias užduotis, su kuriomis nesunkiai susitvarkė. Pedagogės kartu su sveikatos specialiste taip pat turėjo pademonstruoti žinias ir atsakyti į komisijos užduotą klausimą apie žmogaus saugą.

Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro komandos pasirodė puikiai. Vaikai buvo drąsus, greiti bei parodė puikias žinias. Priešmokyklinės grupės vaikai užėmė 3, o mokiniai – 2 vietas. Konkursas vaikams suteikė daug gerų emocijų, jie buvo labai laimingi. Komandos buvo apdovanotos prizais bei padėkos raštais.

 Nuotraukos                                                    Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilija Veiverė

                                                          *****

                       PRADINUKAI „UŽSIKRĖTĖ“ KVADRATO VIRUSU  

                    

           Kvadrato žaidimas mūsų mokykloje pasiekė neregėtas aukštumas. Pradinių klasių mokytojos taip užnorino vaikus, kad dar prieš prasidedant pirmoms pamokoms, mokiniai subūrę komadas, treniruojasi rajoninėms kvadrato varžyboms, kurios vyks lapkričio 28 dieną, Vėžaičių pagrindinėje mokykloje.                             

                                                   *****

                               VAIKŲ KULTŪROS DIENOS 2017

Praėjusi savaitė Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniams buvo neįprasta. Klaipėdos mieste vyko „Vaikų kultūros dienoms“ skirti renginiai, kuriuose dalyvavo ir mūsų 1–4 klasių mokiniai su savo mokytojomis. Pirmokai svečiuose sulaukė ekologų klubo „Žalioji žemė“ atstovų, kurie supažindino vaikus su įvairių rūšių paukščiais, suteikė progą juos pastebėti per žiūronus. Mokiniai prisiminė, kaip teisingai rūšiuojamos šiukšlės. Pirmos klasės mokiniai kartu su mokytoja keliavo į pantomimos užsiėmimą, kur išbadė savo jėgas vaidyboje, susipažino su pantomimos aktoriumi. Antrokai lankėsi Klaipėdos miesto ,,Bendruomenės namuose“, kuriuose stebėjo koncertą ,,Šimtarašte juosta Klaipėda apjuosta“. Mokiniai sužinojo kokie raštai, simboliai vyrauja juostose, ką jie reiškia. Trečiokai nuo pat ryto pasinėrė į muzikos pasaulį. Ryte aiškinosi kokie instrumentai kaip atrodo, kaip groja, kuris yra sunkiausia, o kuris lengviausias. Vėliau vyko į studiją GROCK, kur grojo įvairiais instrumentais. Berniukai, be abejo, buvo sužavėti būgnais, na, o mergaitės rinkosi tarp gitaros ir dainavimo. Ketvirtos klasės moksleiviai lankėsi Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos edukacinėse erdvės. Čia jie susipažino su interaktyviu žaidimu „Žaliapėdis“. Bibliotekos darbuotoja, pristatė žaidimą, supažindino su taisyklėmis. Moksleiviai gavo planšetes, kur išbandė žaidimą. Vaikams reikėjo atpažinti įvairius Klaipėdos senamiesčio lankytinus objektus, bei atlikti su jais susijusias užduotis. Pradinukai savaitę užbaigė Naisių vasaros teatro spektakliu ,,Melagių pilis“. Vaikai stebėdami spektaklį sužinojo, kodėl negalima meluoti, ir kodėl visada reikia sakyti tik tiesą. Renginiai buvo nuostabūs. Vaikai gavo naujų patyrimų, daug gražių, džiugių ir įsimintinų akimirkų. 

 Akimirkos                                                                                       Pradinių klasių mokytoja Edita Latakienė

                                                  *****

KONKURSAS „SVEIKI                                               DANTUKAI“

    Spalio 12 dieną, Vėžaičiuose, vyko konkursas „Sveiki dantukai“. Konkursą organizavo Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Šio konkurso tikslas - vykdyti pirminę dantų ėduonies prevenciją. Renginys skirtas trečių klasių mokiniams. Konkursas kiekvienais metais sutraukia nemažai komandų iš įvairių Klaipėdos rajono ugdymo įstaigų. Iš Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro į konkursą važiavo Paulius Stirbys, Kamilė Matulevičiūtė, Urtė Lukaitė, Urtė Švenčionytė ir Lukas Rudys. Vaikus konkursui ruošė jų mokytoja Edita Latakienė bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilija Veiverė. Konkurse mokiniai atsakinėjo į įvairius klausimus apie dantukus, sprendė kryžiažodį, atliko testą. Komandos kapitonas atliko ir praktinę užduotį: kišo ranką į maišelį ir turėjo atpažinti dantų higienos priemonę. Mūsų, Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro komanda parodė puikius rezultatus ir buvo apdovanota padėkos raštu, prizais bei vaišinosi sveikais užkandžiais. Konkursas suteikė daug įspūdžių, geros nuotaikos.

 Akimirkos                                                         Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilija Veiverė                                             

                                                               ***** 

                         „VIRĖ VIRĖ KOŠĘ VAIKAI ATSILOŠĘ“

      Spalio 10-osios rytas mokykloje-daugiafunkciame centre - neįprastas.  Jau trečius metus įsijungiame į UAB „Malsena“ inicijuotą akciją „Košės diena“. Mokyklos direktorė dar kartą vaikams priminė, kaip svarbu yra sveikai maitintis, valgyti pilnavertį maistą bei rūpintis savo sveikata. Šiandieną vaikai skanavo Manų košę, už kurią esame dėkingi Plikių I. Labutytės pagr. mokyklos virėjoms. Papusryčiavę mokiniai savo klasėse analizavo grūdines kultūras, iš kurių gaminamos įvairios košės, diskutavo, kuri košė yra sveikiausia, atliko linksmas užduotis. Tikimės, kad tokios dienos kaip ši paskatins mokinius ugdytis sveikos mitybos principus.

Nuotraukos                                                                                        Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

                                      *****

        Spalio 9 dieną 2 klasėje vyko popietė ,,Skaitysi knygas – kaupsi žinias“.

Mokiniai grupėse sprendė kryžiažodžius, dėliojo dėliones, rašė gerus ir išdykusius knygų veikėjus, kūrė eilėraščius. Dirbdami kartu išsiaiškinome kodėl reikia kuo daugiau skaityti knygų ir jas saugoti. Visi dalyviai apdovanoti padėkų raštais.

Nuotraukos                                                                                                  Pradinių klasių mokytoja Giedrė Neverauskaitė

                                                   *****

             SPALIO 1-OJI - TARPTAUTINĖ MUZIKOS DIENA

    Spalio 4 dieną Slengių mokyklos mokiniai ir mokytojai paminėjo pasaulinę muzikos dieną. Į pamokas kvietė ne skambutis, o smagi muzika, vaikai visas pertraukas nuotaikingai bendravo su muzika - žaidė, šoko, dainavo, muzikavo. Buvo surengta instrumentų parodėlė. Instrumentus jie galėjo ne tik pamatyti, bet ir jais pagroti. Trečiadienis buvo linksma ir nuotaikingai praleista diena. 

 Nuotraukos                                                                                            Muzikos mokytoja Dijana Kizevičienė

                                             *****

                           MOKYMASIS GAMTOJE               

              Rugsėjo 29-oji, pradinukams buvo kitokia, pamokos vyko už mokyklos ribų. Visi mokinukai išsiruošė į gamtą, kur vyko netradicinė, integruota pasaulio pažinimo ir kūno kultūros diena.

             Pirmokai žinių sėmėsi Klaipėdos poilsio parke, kur aktyviai leido laiką, ieškojo ir mokėsi atskirti įvairių medžių lapus. Išsiaiškino, kuo skiriasi eglės ir pušies kankorėžiai. Kokie yra valgomų ir nevalgomų grybų požymiai. Grįždami sutiko mielą parko gyventoją – voveraitę.

             Na, o antrokai, trečiokai ir ketvirtokai mišku keliavo link jūros. Vaikai stebėjo gamtą, jau pasirodančius rudens požymius. Aktyviai leido laiką prie jūros. Žaidė įvairius sportinius žaidimus. 

                           Pradinių klasių mokytoja Viktorija Černauskaitė

   Nuotraukos                        

                                            *****

                                          AKTYVIOS PAMOKOS 

         Minint Europos judumo savaitę, rugsėjo 22 d. Slengių mokykloje-daugiafunkciame centre,  vyko netradicinio ugdymo diena „Aktyvios pamokos“. Diena prasidėjo nuo rytinės „x-fit“ treniruotės, kuria vedė „Impuls“ trenerė Birutė Grikpedytė. Toliau su mokiniais, mokytojomis bei visuomenės sveikatos priežiūros specialiste, keliavome į Gindulių stadioną, kur vyko kvadrato varžybos tarp mišrių 1–2 bei 3–4 klasių komandų. Gindulių stadione vaikai ne tik žaidė kvadratą, bet ir tinklinį, futbolą.  Aktyviai pasportavę, grįžome į Slengių mokyklą-daugiafunkcį centrą, kur vaikai pailsėję, bei pasistiprinę šoko „zumbą“ su treneriu Dovydu Veiveriu.

       Po aktyvios dienos nuskriausti neliko ir suaugę – jie turėjo galimybę atlikti savo kūno sudėties analizę, atliekama meteorologiškai patikrintu segmentiniu  kūno sudėties analizatoriumi. Juo nustatoma kaip kūne yra pasiskirstę riebalai, raumenys, skysčiai. Parodo raumenų ir riebalų pasiskirstymą/balansą kojose, rankose, liemenyje, kojų raumenų stovį.  Įvertina visceralinių riebalų kiekį, kaulų mineralinę masę.  Kūno sudėties analizę atliko visuomenės sveikatos biuro specialistė Irma Karpavičė. 

                                                           Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilija Veiverė

                                             *****

                   GELTONIEJI PUSRYČIAI  

   Rugpjūčio 30 d. mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė  buvo pakviesta kartu papusryčiauti. Įstaiga yra įsikūrusi Saulės gatvėje, todėl visiškai neatsitiktinai buvo pasirinkta geltona pusryčių spalva.  Pusryčiaudami kolegos dalijosi vasaros įspūdžiais, mėgavosi skaisčiais saulės spinduliais. Pasistiprinę ir puikiai nusiteikę, išskubėjo ruoštis naujiems moklso metams.

                                     

                                        *****

   EKOLOGINĖ PAMOKA TERMOFIKACINĖJE JĖGAINĖJE

          Vasario 7 d. ketvirtokai keliavo į Klaipėdoje esančią jėgainę „Fortum“, kurioje yra deginamos atliekos ir taip pagaminama elektros ir šilumos energija.   „Fortum“ pagamina  40 proc. viso Klaipėdos miestui reikalingo šilumos kiekio. Ketvirtokai sužinojo, kad ši jėgainė padeda sumažinti šiukšlių kiekį verčiamą į sąvartynus, o tokiu būdu gaminant energiją nėra teršiama gamta. Susidariusios atliekos (šlakas) nėra pavojingas gamtai ir gali būti naudojamos kelių tiesimui ar statyboms. Ši gamykla neišmeta į orą pavojingų ar blogą kvapą skleidžiančių dūmų, nes viskas išvaloma specialiais filtrais, todėl nei gamykloje, nei aplink ją nėra jokio blogo kvapo.  

Nuotraukos                                                                                     Viktorija Černauskaitė

                                          *****

                               Dailyraščio konkursas

                      Sausio 25 d. mokykloje vyko dailaus rašto konkursas „Rašyk dailiai 2017“. Jame dalyvavo 1–4 klasių moksleiviai. Mokiniams reikėjo kuo dailiau, tvarkingiau ir be klaidų ar braukymų nurašyti duotą tekstą. Vaikai rašė labai susikaupę, stengėsi. Iš kiekvienos klasės buvo išrinkta po 3 geriausius darbus. Nugalėtojai apdovanoti padėkos raštais. Dėkojame visiems dalyvavusiems moksleiviams ir sveikiname nugalėtojus! Geriausi 3 ir 4 klasės moksleivių darbai išsiųsti dalyvauti nacionaliniame Vinco Kudirkos dailyraščio konkurse „Rašom!”

1-ąsias vietas užėmė:

Rokas Andrijauskas (1 kl.); Kamilė Matulevičiūtė (2 kl.); Emilija Stanišauskytė (3 kl.); Ąžuolas Ožinskas (4 kl.).

2-ąsias vietas užėmė:

Evija Zaboratė (1 kl.); Urtė Švenčionytė (2 kl.); Greta Pociūtė (3 kl.); Chimenė Mockutė (4 kl.).

3-ąsias vietas užėmė:

Rokas Zubavičius (1 kl.); Paulius Stirbys (2 kl.); Domantas Navickas (3 kl.); Arnas Pranevičius (4 kl.).

Akimirkos                                                                                                  Aušra Strakšienė

                                           *****

                           Ryto ratas bibliotekų filialuose

        Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės „Spalviukai" ugdytiniai lankydamiesi J. Lankučio viešosios bibliotekos Gindulių filialie, klausėsi bibliotekininkės Rūtos Znakovienės pasakojimo, skaitomos pasakos, susipažino su knygų įvairove, apžiūrėjo patikusias knygas, patys jas „skaitė". Visiems taip patiko, kad nutarė dar ne kartą čia užsukti.

Akimirkos       Virginija Biliukevičienė

          Sausio 20 d. “Smalsučių“ grupės ugdytiniai vyko į J.Lankučio viešosios bibliotekos Plikių filialą. Ten buvome šiltai sutikti bibliotekininkės Virginijos Bučkienės, kuri vaikus supažindino su savo pagalbininku Zuikučiu. Vaikai vartė knygeles, ieškojo personažų, apie juos pasakojo. Bibliotekininkė papasakojo ir pademonstravo kokių būna knygų, priminė, kad knygas rašo autorius, o iliustruoja – dailininkas. Taip pat vaikai klausėsi skaitomos pasakos, žaidė ratelius. „Smalsučiai“ atsidėkodami nupiešė ir padovanojo savo piešinius.

Įspūdžiai                                                                                             Ingrida Simonavičienė

                                                 *****

                          Vaikai švenčia Sniego dieną

      Tarptautinė slidinėjimo federacija trečiąjį sausio sekmadienį paskelbė Pasauline sniego diena. Šia proga įvairiose pasaulio šalyse rengiama šventė, kurioje kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, snieglentėmis.

      Mūsų mokykla-daugiafunkcis centras sausio 17 dieną pakvietė visus savo ugdytinius padūkti, pasidžiaugti sniegu ir pasilepinti žiemos teikiamais malonumais. 

                                             Nėra blogo oro - yra netinkama apranga!

Žiemos malonumai

                                               *****

      Paminėta Laisvės Gynėjų diena

          Sausio 13- osios rytą mokyklos-daugiafunkcio centro klasėse, grupėse ir koridoriuje sužibo žvakutės, o bendruomenės narių drabužių atlapuose pražydo melsvi neužmirštuolių žiedeliai. Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojai, mokiniai,kiti darbuotojai jau ketvirtą kartą dalyvauja pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtoje prisiminti prieš 26 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę.

 

              

NuotraukosPamokų laikas
I pamoka  8.30–9.15   
II pamoka  9.25–10.10  
III pamoka 10.20–11.05  
IV pamoka 11.20–12.05  
V pamoka 12.30–13.15  
VI pamoka 13.25–14.10  

© Klaipėdos rajono Slengių mokykla - daugiafunkcis centras.

Slengių mokykla-daugiafunkcis centras

Saulės g.1, LT-92338, Slengių kaimas, Sendvario seniūnija

Klaipėdos rajonas